„Felfedezni valamit annyit tesz, mint látni, amit mindenki lát, és közben arra gondolni, amire még senki” – Szent-Györgyi Albert
A tudományos ismeretek, találmányok és a technikai különlegességek iránt érdeklődő szalézis diákok és tanárok jártak a Millenáris Park kiállítótermében.
A kiállításról
„Az Álmok Álmodói 20 kiállításon olyan tudományos és technikai vívmányokat mutatnak be, amelyek felfedezői, megalkotói a magyar néphez és kultúrához kötődő tudósok, szakemberek. Kíváncsi felfedezők, akik új földekre léptek, mérnökök, akik megépítették ötleteiket, tudósok, akik az univerzum rejtelmeibe férkőztek. Megmutatták a világnak, amit még csak ők láttak addig, vagy amiről csak ők álmodták még, hogy lehetséges…”
Ezeknek a felfedezéseknek a jótékony hatását napjainkban az egész emberiség élvezi. A rácsodálkozás öröme azonban nem csak az akkori tudósok kiváltsága volt. Mindez átélhető újra és újra, évtizedekkel az eredeti találmányok megszületése után is.
Ennek az élménynek a megtapasztalása motiválta azokat a tanulói csoportokat is, amelyek lelkes tanáraikkal útnak eredtek, hogy részesei legyenek ennek az izgalmas szellemi kalandnak.
Tanulói vélemények
Az Álmok Álmodói 20 kiállítást nézhettünk meg, ahol magyar tudósok híres találmányait és felfedezéseit láthattuk. Rengeteg érdekességet hallhattunk és láthattunk például az orvoslásról, a mobilitásról, a tér tudományáról és megannyi másról. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a dolgozók és minden kérdésünkre választ kaptunk. Nem csak nézelődtünk, hanem ki is próbálhattuk a kiállítások egy-egy elemét. Nagyon ötletes volt, hogy nem a megszokott tárlat volt, hanem interaktívan, érdekesen voltak bemutatva a dolgok.
Erdei Luca 7.b
Amikor odaértünk a kiállításra, egy kevés várakozás után megnézhettük a magyar tudósokat és feltalálókat, illetve azt is, mit értek el. Az első megállónkon az autók múltját tudtuk megtekinteni, majd a következő megállónk az egészségügyi blokk volt. Itt megismerhettük, hogy a különféle vírusok hogy terjedtek Magyarországon, majd utána láthattunk egy régi boncasztalt, ahol egy kis beszámolót tartottak nekünk Semmelweis Ignácról és arról, hogy az ő segítségével hogyan kezdett megszűnni a gyermekágyi láz. Majd egy kis pihenő után folytattuk az utunkat és sok más blokkot néztünk meg. Köztük volt a bányászat, a mezőgazdaság és a csillagászat is. Még egy VR-szemüveget is ki tudtuk próbálni, sőt, még régi tollakkal is írhattunk. Összességében egy nagyon érdekes kiállítás volt, ahová, ha lehetőségem adódna, ismét visszamennék.
Pataki Evelin 10.b
Kis várakozás múlva már indult is a tárlatvezetés, ami körülbelül 3 órás volt és részesei lehettünk a régi és a jelen idők csodáinak, felfedezéseinek. Szenzációs volt, hogy mi magunk is kipróbálhattunk egy-egy dolgot, felfedezést, mint például az agyműtét mozdulatai, régi busz belsejének megtekintése, kipróbálása, bányarobbantás szimulálása, boncasztal megtekintése. Nagyon jó volt közvetlen közelről látni, tapasztalni olyan dolgokat, amikről eddig csak olvashattunk, vagy az interneten láthattuk. Mivel a kiállítás tartalmas és élménydús volt, ezért kellemesen el is fáradtunk és egy kis szabadprogram után már vissza is kellett indulnunk az állomásra. Mindenki nagyon jól érezte magát ezen a napon. Köszönjük szépen osztályfőnökünknek az ötletet, a szuper szervezést, a remek programot!
Palkó Dominik 10.b
A kedvenc részem a kiállításon a régi autók voltak, és amikor fel tudtunk szállni a régi buszra és kipróbálhattuk, hogy milyen a buszsofőr helyén ülni. A 10.B nevében mondhatom, hogy egy nagyon szép napot tudhatunk magunk mögött. Hálásak vagyunk az iskolának, hogy lehetővé tették számunkra és kedves osztályfőnökünknek, Almási Gáborné Fóris Juditnak, aki kibírta velünk ezt a felejthetetlen napot!
Német Melinda 10.b